فروشگاه‌هایی برای چند XL پوش‌ها

مراکز فروش لباس‌های سایز بزرگ در پایتخت کجاست؟

آدم‌ها با همدیگر فرق دارند؛ نه تنها روحیه و خصوصیات اخلاقی شان با همدیگر متفاوت است، بدن‌های آنها نیز با همدیگر فرق دارد. بعضی‌ها بلندقد‌تر از دیگران هستند و بعضی‌ها کوتاه‌تر. گروهی ریزه میزه هستند و اصلا از روی چهره نمی‌شود سنشان را حدس زد. گروهی نیز چند برابر انسان‌های معمولی هیکل دارند و به‌اصطلاح سایزشان بزرگ است.
ابعاد بدنشان هم دست خودشان نیست. به صورت ارثی و ژنتیکی بزر‌گ‌تر از دیگران هستند. یک سر و گردن، شاید هم بیشتر از بقیه بلند‌تر هستند و صندلی‌های اتوبوس یا مترو که آدم‌های دیگر به‌راحتی رویش می‌نشینند برایشان کوچک است. این گروه همان‌هایی هستند که در دوران مدرسه ناظم‌ها همیشه میز و نیمکت ردیف آخر را برایشان انتخاب می‌کردند و در بازی‌های گروهی دوران نوجوانی مناسب‌ترین فرد برای ایستادن در دروازه فوتبال و هندبال بودند.
یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های فکری گروه آخر پاسخ به سوال همیشه بی‌جواب “چی بپوشم” است.
آخر همیشه که نمی‌شود شلوار و پیراهن مامان‌دوز پوشید. ایده خریدن پارچه و دادن آن به یک خیاط هم زحمت زیادی دارد و همیشه نمی‌شود رویش حساب باز کرد. تنوع چندانی هم ندارد.
آدم‌های بزرگ‌سایز هم مثل خیلی‌ از آدم‌ها دلشان می‌خواهد پوشاک متنوع بپوشند. شلوار جین تنشان کنند، تی‌شرت‌های خوش‌رنگ بپوشند، حق انتخاب داشته باشند و با دلی آسوده و خاطری جمع برای خودشان به خرید بپردازند. وضعیت آدم‌های سایز بزرگ برای خریدن کفش چندان بد نیست. کفش‌های بزرگ‌پا نسبت به پوشاک سایز بزرگ، هم از تعداد بیشتری برخوردارند و هم تنوعشان زیادتر است. بسیاری از کفاش‌ها نیز حاضرند برای این افراد متناسب با سایز پایشان کفش اختصاصی بدوزند. اما برای پوشاک این طور نیست و تهیه کردن لباس مناسب برای این گروه از شهروندان چیزی شبیه به مصیبت است.
شاید بشود برای لباس‌های توی خانه فکری کرد و با لباس‌های مامان‌دوز روز را به شب رساند اما برای لباس‌های بیرون از خانه مخصوصا لباس‌های مهمانی حتما باید فکری کرد. فروشگاه‌های پوشاک سایز بزرگ می‌توانند مشکل این افراد را حل کنند و خاطره خریدی لذت‌بخش را برایشان رقم بزنند.
در این روزها که تقریبا همه شهروندان مشغول خرید شب عید هستند و درِ پاساژها و مراکز فروش تا دیر وقت به روی شهروندان باز است، تصمیم گرفتیم چند فروشگاهی که پوشاک سایز بزرگ می‌فروشند را برای مخاطبان این لباس‌ها معرفی کنیم که بتوانند با سر زدن به آنها خودشان را برای سال جدید آماده کنند.

     افسردگی ندارد
در دنیایی که هر روز بیشتر از روزهای دیگر برای لاغر شدن تبلیغ می‌شود و همه آدم‌ها به صورت افراط‌گونه‌ای به سمت شبیه شدن به مانکن‌ها پیش می‌روند و گرفتن انواع رژیم‌ها و انجام ورزش‌های مختلف به بزرگ‌ترین دغدغه فکری انسان‌ها تبدیل شده است، شاید بزرگ سایز بودن کمی افسردگی بیارود.
اما این یک حقیقت است و نمی‌شود با آن جنگید! بلکه باید کاری کرد که این آدم‌ها نیز به اندازه دیگران برای خرید پوشاک حق انتخاب داشته باشند و به اندازه دیگران از خریدشان لذت ببرند. فروشگاه‌های پوشاک سایز بزرگ شاید بتواند مشکل این افراد را حل کند و زندگی را به کامشان به اندازه دیگران شیرین کند.

     پوشاک سایز بزرگ موجود است
لباس‌های سایز بزرگ را معمولا در بعضی مغازه‌ها می‌شود پیدا کرد. شاید شما هم پشت شیشه بعضی مغازه‌ها دیده باشید که نوشته‌اند “لباس سایز بزرگ موجود است”. اما این مغازه‌ها تنوع چندانی برای سایز بزرگ‌ها ندارند. آنها مجبور می‌شوند بین یکی دو مدل و رنگی که مغازه‌دار به آنها نشان می‌دهد سرانجام یکی را انتخاب کنند. شاید از رنگ آن لباس خوششان نیاید و شاید مدلش چنگی به دلشان نزند اما مجبورند از سر ناچاری به آن تن دربدهند.
اگر شما یک شهروند سایز بزرگ پایتخت‌نشین هستید می‌توانید به فروشگاه‌های مخصوص بزرگ‌سایزها مراجعه کنید و لباس بخرید. مخصوصا در این روزهای آخر سال خالی از لطف نیست که سری به این فروشگاه‌ها بزنید و سال نو را با پوشاک دلخواهتان شروع کنید.

فروشگاه شماره 1
اولین مرکز فروش پوشاک سایز بزرگی که معرفی می‌کنیم تنها به مردان اختصاص دارد. یعنی در این مرکز فقط لباس‌های مردانه سایز بزرگ در چند فروشگاه فروخته می‌شود. تعداد زیادی از فروشگاه‌های ساختمان پلاسکو به فروش پوشاک مردانه بزرگ سایز می‌پردازند. بیشترشان هم مدل‌های جوان‌پسند و به‌روز را به خریدارن عرضه می‌کنند. یعنی برای آقا پسرهای بزرگ سایز می‌توانند مورد خوبی برای خرید باشند.
ساختمان پلاسکو در خیابان جمهوری، چهارراه استانبول قرار دارد.

فروشگاه شماره 2
این فروشگاه در شهرک غرب قرار دارد و می‌توان گفت متنوع‌ترین پوشاک سایز بزرگ را در خود جای داده است. حتی آنهایی که سایزشان 140 هست نیز دست خالی از این فروشگاه برنمی‌گردند. این فروشگاه فقط و فقط مخصوص سایز بزرگ‌ها طراحی شده؛ یعنی هیچ لباسی که مناسب افراد معمولی یا ریزه میزه باشد عرضه نمی‌کند. خبر خوب اینکه هم پوشاک زنانه عرضه می‌کند و هم مردانه.
آدرس این فروشگاه شهرک غرب،‌ خیابان ایران زمین، پاساژ ایران زمین است.

فروشگاه شماره 3
این فروشگاه در مرکز شهر قرار گرفته، هم مسیر اتوبوس‌خورش خوب است و هم به ایستگاه مترو نزدیک است. از این رو هر جای پایتخت که باشید راحت و ارزان می‌توانید خودتان را به این فروشگاه برسانید و خرید کنید. این فروشگاه، هم پوشاک مردانه دارد و هم قسمت زنانه‌اش به‌تازگی باز شده است. کفش و کمربند هم دارد. در کل کلکسیون کاملی از پوشاک سایز بزرگ را ارائه می‌دهد. هم مجلسی و رسمی دارد و هم اسپرت.
این فروشگاه در خیابان انقلاب،‌ بعد از میدان فردوسی، نرسیده به خیابان لاله‌زار قرار گرفته. اگر با مترو بخواهید به این فروشگاه بروید باید در ایستگاه دروازه دولت خط 1 (مسیر قرمز) از قطار پیاده شوید.

فروشگاه شماره 4
این فروشگاه مخصوص خانم‌ها است. قیمت‌هایش نیز مناسب به‌نظر می‌رسد. تنوع پوشاکش هم تقریبا مناسب است و چون به ایستگاه مترو نزدیک است دسترسی به آن آسان است. در شرق تهران، دور میدان هفت حوض فروشگاهی به نام شایسته قرار دارد که پوشاک سایز بزرگ عرضه می‌کند. اگر با مترو می‌خواهید به هفت حوض بروید باید خط 2 مترو (مسیر آبی) را انتخاب کنید و در ایستگاه سرسبز قطار را ترک کنید.

فروشگاه شماره 5
اگر اهل پوشیدن لباس‌های مارکدار هستید و بودجه‌تان این اجازه را می‌دهد که لباس‌های گران بر تن کنید می‌توانید به فروشگاه دبنهامز مراجعه کنید. فروشگاه دبنهامز خیابان ولی‌عصر(عج) هم پوشاک زنانه ارئه می‌دهد و هم مردانه. طرح لباس‌ها نیز متفاوت است. این فروشگاه در خیابان ولی‌عصر(عج)، جام جم، بین کوچه طاهری و پروین قرار دارد.

فروشگاه شماره 6
این فروشگاه در شهریار قرار دارد. یعنی برای شهروندان سایز بزرگی‌که در شهرک‌های غربی پایتخت سکونت دارند ایده‌آل به‌نظر می‌رسد. این فروشگاه مخصوص آقایان سایز بزرگ است و لباس زنانه عرضه نمی‌کند. انواع پوشاک مردانه مانند شلوار، تی‌شرت، پیراهن، کت و شلوار،‌ پالتو، بارانی و کاپشن را می‌توانید در این فروشگاه بخرید.
آدرس این فروشگاه شهریار،‌ خیابان ولی‌عصر‌ (عج)، بعد از بیمارستان سجاد، روبه‌روی بانک انصار است.

فروشگاه شماره 7
این فروشگاه زنانه است و برای خانوم‌های سایز بالای شیک‌پوش مناسب به‌نظر می‌رسد. مسیر دسترسی به این مرکز هم راحت است و کافی است در ایستگاه میدان هفت تیر از قطار پیاده شوید و خودتان را به سطح زمین برسانید.
در خیابان مفتح بعد از میدان هفت تیر چند فروشگاه پوشاک قرار دارد که لباس بارداری می‌فروشند. در کنار این فروشگاه‌ها لباس‌های سایز بزرگ زنانه نیز عرضه می‌شود. مثلا در فروشگاه نیکول شاید بتوانید لباس دلخواهتان را بیابید. گرچه تعداد فروشگاه‌ها زیاد نیست و شاید اجناسش به تنوع فروشگاه‌های سایز بزرگ مردانه نباشد اما لنگه کفشی در بیابان است و بهتر از هیچ چیز به‌نظر می‌رسد.

فروشگاه شماره 8
این فروشگاه مخصوص افراد پا به سن گذاشته است. آنهایی که از سن و سال جوانی گذشته‌اند و به‌اصطلاح سرشان دیگر بوی قورمه سبزی نمی‌دهد می‌توانند برای خریدن پوشاک سری به این فروشگاه بزنند. پوشاک این فروشگاه بیشتر مطابق سلیقه افراد 40 سال به بالا است. یعنی لباس‌های سنگین و رنگینی دارد که شاید برای جوان‌ترها چندان دلچسب نباشد.
خیابان ولیعصر را که به سمت تجریش بروید، کمی مانده به میدان تجریش در سمت راست خیابان، پاساژ کیش قرار گرفته. دو تا از فروشگاه‌های این پاساژ به فروش لباس‌های سایز بزرگ می‌پردازند. کسانی که از این فروشگاه‌ها خرید کرده‌اند از قیمت‌های آن راضی بودند.