پارک ساعی، دیدن پرنده‌ها و بازی بچه‌ها

هدف بسیاری از رفتن به پارک، تفریح و بازی کودکان است. والدین مدام در طول هفته در حال وعده دادن به کودکانشان هستند که اگر کارهای مثبت انجام دهند آنها را به پارک می‌برند. آنها معمولا نزدیک‌ترین پارک را برای اینکه کودک‌شان ساعاتی را به بازی مشغول باشد انتخاب می‌کنند. شاید وسایل بازی در نزدیک‌ترین پارک محدود باشد،‌ از یک سرسره و تاب و الاکلنگ فراتر نرود اما بعضی پارک‌ها وسایل خوبی برای بازی بچه‌ها در هر سنی دارند. کودک 10 ساله شما شاید بخواهد به‌جای تاب بازی، اسکیت‌بازی کند و در پارک نزدیک خانه جای سوزن انداختن نباشد، باید او را به پارک بزرگتری برد، به جایی که امکان اسکیت‌بازی فراهم است.
پارک ساعی از این نظر خوب است. هم وسایل بازی برای بچه‌ها تقریبا به وفور فراهم است و هم می‌توان در کنار زمین بازی، بازی‌های دیگری کرد. از زمین بازی پارک همیشه موسیقی‌ای پخش می‌شود که معمولا به بازی‌ها ریتم و سرعت خوبی می‌دهد. علاوه بر این اغلب بچه‌ها با دیدن حیوانات و پرنده‌ها ذوق می‌کنند و سالنی برای بازی‌های دیگر هم با دری جداگانه در آن قرار دارد. در پارک ساعی می‌توانید انواع پرندگان و بعضی از حیوانات را به کودک خود نشان دهید. پارک ساعی سال 1324 توسط مهندس کریم ساعی درختکاری شد و اسم او را روی پارک گذاشتند. یعنی پارکی با قدمت شصت و شش سال.
پارک ساعی جوی، برکه، آبشار هم دارد و قسمتی از آن هم به باغ ژاپنی معروف است که پرندگان آبزی در آن قسمت نگه‌داری می‌شوند. در قسمت حیات‌وحش پارک، حیواناتی نگه‌داری می‌شوند که از جمله آن‌ها می‌توان به خرگوش، قوچ ارمنی، غاز، قو، مرغابی، سنجاب، طوطی وحشی و طاووس اشاره کرد. پوشش گیاهی پارک هم متنوع است. می‌توان در این پارک چنار، کاج تهران، سرو شیرازی، سرو نقره‌ای، سرو بادبزنی، سرو تبری برگ‌بو، افرا، نارون‌، سدروس‌، ماگنولیا، یاس وحشی‌، ژنیگو، زالزالک، گردو و سیب را دید.
پارک ساعی در خیابان ولیعصر بعد از خیابان بهشتی واقع شده است و دری هم به خیابان خالد اسلامبولی دارد.