چه سفرها کرده‌ایم...

نمایشگاه هفتم با حضور مسعود سلطانی فر آغاز به کار کرد

تعطیلات نو - هفتمین نمایشگاه بین‌المللی خدمات و تجهیزات صنعت گردشگری و هتلداری، صبح روز پنج‌شنبه با حضور «مسعود سلطاني‌فر، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری» در محل دائمي نمایشگاه‌هاي بین‌المللی تهران افتتاح شد.
در روز آغاز به‌كار اين نمايشگاه، «رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری» ضمن ابراز امیدواری نسبت به خیزش جدید در حوزه گردشگری، گفت: اولویت سازمان در حوزه گردشگری جذب و جلب گردشگران خارجی است. سلطانی‌فر فضای عمومی کشور را برای جذب گردشگران مساعد ارزیابی کرد و گفت: توسعه گردشگری، تعامل فرهنگی با سایر کشورها و بهبود روابط در تمامی زمینه‌های اقتصادی و سیاسی را به دنبال دارد. وی در ادامه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های کشور در زمینه گردشگری اشاره کرد و افزود: امیدواریم با توجه به سیاست‌های تشویقی و حمایتی دولت تدبیر و امید به زودی خیزش جدیدی در حوزه گردشگری رخ دهد. معاون رئیس‌جمهور با تاکید بر اهمیت افزایش تعامل فرهنگی با سایر کشورها برای معرفی غنای تاریخ و تمدن ایران اسلامی، ادامه داد: توجه ویژه رئیس جمهور به حوزه گردشگری و ارائه تسهیلات بیشتر به علاقه‌مندان سفر به ایران، نیازمند برنامه‌ریزی و اقدامات اثربخش است که سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این راستا گام‌های موثری برداشته است. سلطانی‌فر در ادامه اولویت سازمان میراث فرهنگی در بخش گردشگری را جذب گردشگران خارجی دانست و گفت: لزوم توجه به گردشگری داخلی امری روشن است اما اولویت سازمان میراث فرهنگی در حوزه گردشگری، جلب و جذب گردشگران خارجی است. وی از اشتغالزایی و ارزآوری به عنوان مزیت‌های حضور گردشگران خارجی در کشور یاد کرد و اظهار داشت: ورود گردشگران خارجی علاوه بر منافع اقتصادی، موجب افزایش تعاملات فرهنگی کشور با سایر ملل می‌شود.
شايان ذكر است، در روز دوم اين نمايشگاه نيز «محمدرضا رحماني موحد، معاون گردشگري سازمان میراث فرهنگی، صنايع دستي و گردشگري» با حضور در اين آوردگاه بزرگ به بازديد از غرفه‌هاي مختلف و صحبت با جمعي از بازديدكنندگان پرداخت.
اين نمايشگاه عرصه حضور گسترده شركت‌هاي عضو گروه مالي نيز بود و در جريان آن، جدیدترین دستاوردهاي اين گروه در حوزه‌های بانکی، سرمایه‌گذاری، بیمه‌ای، خدمات گردشگری و … به‌معرض دید عموم قرار داده شد. گروه مالی گردشگری در این نمایشگاه با مجموعه ۱۰ شرکت از اعضای خود، متشکل از بانک گردشگری، شرکت گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی و گردشگری (سمگا)، بیمه آرمان، شرکت تلاشگران اندیشه کاراد، شرکت تجارت بین‌الملل هم‌وطا آریا، باشگاه گردشگری ایرانیان، شرکت توسعه فناوری اطلاعات گردشگری ایران، شرکت افق گردشگری ایرانیان، شرکت توسعه مجتمع‌های خدماتی رفاهی پارس زیگورات و شرکت توسعه گردشگری آریا زیگورات و با شعار چه سفرها کرده ایم... حاضر بود كه به‌سبب طراحي منحصر به‌فرد غرفه و خدمات ويژه و نوآوري در فعاليت‌ها، با استقبال گسترده بازديدكنندگان مواجه شد. گفتني‌است، تعدادي از خبرنگاران شبكه‌هاي تلويزيوني و راديويي صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران و نيز نمايندگان رسانه‌هاي مكتوب و مجازي با حضور در غرفه گروه مالي گردشگري واقع در سالن 7 ضمن بازديد از فعاليت‌ها و خدمات، به گفت‌وگو با مديران مجموعه نيز پرداختند. در اين نمايشگاه كه تا عصر فردا ادامه خواهد داشت، فضايي به مساحت 13 هزارو315 متر مربع براي ميزباني از 206 شركت متشكل از 182 داخلي و 24 خارجي تدارك ديده شده‌است. یادآور می‌شود، اين نمايشگاه در سالن‌هاي شماره 7،6 و 8 نمايشگاه بين‌المللي تهران و با حضور کشورهای مالزی، ایتالیا، عراق، قبرس و رومانی در سالن شماره 7، چین در سالن شماره 6 و کشورهای آلمان، بلژیک و اسپانیا در سالن شماره 8 برگزار برپا شده است. در این نمایشگاه غرفه‌های بخش گردشگری در سالن شماره 6 و غرفه‌های بخش تجهیزات هتلداری در سالن شماره 8 برپا می‌شود.