منطقه کوه پلنگی تفت در استان یزد، منطقه نمونه گردشگری شد

کارگروه تخصصی میراث فرهنگی ،صنایع دستی وگردشگری استان یزد که با حضور معاونت امور عمرانی استانداری و سایر دستگاهای مرتیط برگزار شد ، با کلیات طرح جامع گردشگری منطقه نمونه گردشگری کوه پلنگی دراستان موافقت کرد .


گردشگری طبیعی تفت با چشم انداز گردشگری با دارا بودن قابلیت ها و پتانسیل های اکوتوریستی بالا وشرایط مساعد ومناسب جهت ارتقاء صنعت گردشگری و اقلیم مناسب می تواند درتمام رشته های گردشگری به خصوص گردشگری ورزشی و سلامت فعال باشد.

مهندس شرافت افزود :گردشگری ورزشی سفری است که به دلایل غیرتجاری به صورت رسمی و غیر رسمی و بر پایه تفریح یا تماشای ورزش ، به صورت کوتاه مدت تعریف شده و در داخل یا خارج از کشور صورت می گیرد . گردشگری ورزشی به دلیل این که به زبان یا فرهنگ خاص محدود نیست همه فرهنگ ها را در بر می گیرد .

وی افزود : منطقه نمونه گردشگری کوه پلنگی با هدف راه اندازی مجموعه ای بزرگ و کامل ازامکانات ورزشی تفرجی درمنطقه است مجموعه ای مدرن با بهره گیری ازامکانات وتجهیزات به روزدنیا مدنظراست تا با احداث وافتتاح این مجموعه درمرکز کشور ، پایگاهی جهت ارتقای ورزشهای باستانی و کمتر رایج درکشور ایجاد شود . این مجموعه جهت برگزاری مسابقات ملی وبین المللی ، برگزاری اردوهای تمرینی و تدارکاتی تیم های مختلف و سایر فعالیت های ورزشی در سطح حرفه ای خواهد بود .

 این مقام مسئول تصریح کرد :درکنار عملکرد تخصصی وحرفه ای مجموعه دررشته های ورزشی مختلف ، امکان استفاده از آن برای عموم نیز مهیا بوده و علاقمندان غیرحرفه ای نیز می توانند ازامکانات آن استفاده کنندو با این طرح وباعنایت به عملکرد منطقه درسطوح مختلف، بازار هدف آن را می توان فراتر از محدوده شهرستان تفت واستان یزد دانست.

گفتنی است منطقه نمونه گردشگری کوه پلنگی در 3 فاز و در سه سال متوالی اجراخواهد شد و برآورد میزان سرمایه گذاری منطقه 30 میلیارد تومان و توسط بخش خصوصی اقدام خواهد شد و از مهمترین عملکرد عمده پیش بینی شده طرح خدماتی – ورزشی وتفریحی _ اقامتی و پذیرایی که 60 درصد کل مجموعه اختصاص به فضای سبز عمومی ، تفرجگاه عمومی ، پیست مربوط به ورزشهای همگانی و........است.