چهارمین جشنواره گردشگری سفر به زیستگاه زاغ بور

چهارمین جشنواره گردشگری "سفر به زیستگاه زاغ بور" برگزار می شود

24 لغایت 26 مهر ماه 1392

روستای هدف گردشگری قلعه بالا ( بخش بیارجمند ) 

پایگاه محیط بانی دلبر ، منطقه نمونه گردشگری توران 


رئيس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان شاهرود از برگزاري چهارمین جشنواره گردشگري "سفر به زيستگاه زاغ بور" در منطقه نمونه گردشگري زيستکره توران بخش بيارجمند شهرستان شاهرود خبر داد.


«حميد رضا حسني» اظهار داشت: اين جشنواره برای چهارمین سال پیاپی با هدف آشنايي گردشگران با قابليت هاي گردشگري طبيعي از جمله "پرنده نگري" در بخش بیارجمند شهرستان شاهرود و با همکاري اداره پارک ملی توران از بيست و چهارم تا بيست و ششم مهر ماه امسال برگزار مي شود.


وي با تأکيد بر اينکه شهرستان شاهرود از ظرفيت بالايي در زمينه برگزاري تورهاي پرنده نگري برخوردار است، گفت: زاغ بور یکی از گونه هاي پرندگان آندمیک(بومي انحصاري) ایران است که زیستگاه اصلی آن منطقه خوارتوران شاهرود است.
حسني، حضور گردشگران و بهره مندي جوامع محلي از مواهب گردشگري را بهترين انگيزه براي حفظ محيط زيست و ميراث طبيعي کشور دانست.


رئيس اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري شهرستان شاهرود گفت: دفاتر خدمات گردشگري شاهرود کار ثبت نام از علاقمندان به حضور در این جشنواره را که همزمان با ایام عید سعید قربان برگزار می شود، در دست اقدام دارند.


مشاهده زاغ بور و ديگر انواع پرندگان، برپايي کارگاه پرنده شناسي و بازديد از روستاهاي هدف گردشگري قلعه بالا، گیور، دزیان، زمان آباد بیارجمند و منطقه نمونه گردشگری توران همراه با رصد آسمان شب کویر از ديگر برنامه هاي این جشنواره است.